Satranç İzle
Anasayfa  
Pazar, 28 Şubat 2021
Türkiye'den Satranç Kaynakları
satranc_kitaplari_kosesi.pngSatranç Türkiye'de yayılıyor. Bununla berabere internetteki satranç kaynaklarının aynı hızla arttığını söyleyemeyiz. İlk akla gelen site şüphesiz Satranç Okulu sitesi. TSF sitesi ise zaten olması gereken resmi site. Özgür Satranç Forumu ise satranç camiasının buluşma, tartışma noktası. Bu görevi de gayet iyi yerine getiriyor ama paylaşımlar genelde satranç dünyasının sorunları üzerine satranç konumları üzerine tartışmalar olabilse çok daha sağlıklı olacak. Satranç Dünyası sitesi ise uzunca süredir güncellenmiyor. Bununla beraber online satranç sitesi Chess Moon ise satranççıları çekmeye devam ediyor.

Satranç Kitapları sitesi tam kitap kurdu olanlar için. Türkçe satranç kaynaklarının arttığı bu dönemde size yol gösterici olabilir. Arada ingilizce önemli satranç kitaplarından da bahsediliyor. Satrancın magazin yönüne, anektodlarına meraklıysanız bir diğer yeni site Satranç Hikayeleri sitesi. Satranççıları, satranç ustalarına bir de farklı açıdan bakacak ve çok keyif alacaksınız.

 

Satranç takımı diye geçmemek lazım. O da bir kültür ve Satranç Takımları blogu da ilginizi çekebilir.

Ve son olarak Satranç Şampiyonlarını tanıyabileceğimiz bir site. Dünya Satranç Şampiyonları satranca neler kattı, nasıl mücadelelerden geçtiler, hikayeleri, anektodlar ve daha benzeri pek çok şey bu sitede olacak.

paul_morphy_hayati.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paul Morphy satrancın taçsız kralıdır. 1838 yılında Amerika'da doğan Morphy 9 yaşına geldiğinde eyaletin en iyi oyuncularından biri kabul ediliyordu. Şehre satranç meraklısı bir General gelip de en iyi satranççıyla oynamak isteyince karşısına küçük Paul Morphy'yi koyarlar. General başta şaşırır ama arka arkaya bir sürü oyun kaybedince şaşkınlığı daha da artar ve çareyi yorgunum diyerek uykuya kaçmakta bulur.

satranchikayeleri.blogspot.com.tr.png

Satranç Hikayeleri Blogu ise eğlenceli olma iddiasında. Yukarıda gördüğünüz hikaye iki Türkiye Satranç Şampiyonunun pek de nazik olmayan karşılaşmaları. Bu sefer satranç değil de boks diyebiliriz. Boks maçı adeta karakolda bitiyor ve karşılıklı şikayetler oluyor.

 

 
Okul Seti
Satranç CD'leri
Satranç CD'leri
Masum Hamleler
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk