Satranç İzle
Anasayfa  
Pazar, 28 Şubat 2021
Satranç Dersleri, Videoları
Türkiye'den Satranç Kaynakları
satranc_kitaplari_kosesi.pngSatranç Türkiye'de yayılıyor. Bununla berabere internetteki satranç kaynaklarının aynı hızla arttığını söyleyemeyiz. İlk akla gelen site şüphesiz Satranç Okulu sitesi. TSF sitesi ise zaten olması gereken resmi site. Özgür Satranç Forumu ise satranç camiasının buluşma, tartışma noktası. Bu görevi de gayet iyi yerine getiriyor ama paylaşımlar genelde satranç dünyasının sorunları üzerine satranç konumları üzerine tartışmalar olabilse çok daha sağlıklı olacak. Satranç Dünyası sitesi ise uzunca süredir güncellenmiyor. Bununla beraber online satranç sitesi Chess Moon ise satranççıları çekmeye devam ediyor.
Devamını oku...
 
Satranç Oyunu Odası

satranc-oyna.jpgSatrançta ilerlemek istiyorsanız oynamak şart! Satranç taktiklerini, stratejilerini, açılışları, ustaların oyunlarını analiz edip çalışacaksınız. Tüm bunlarla beraber muhakkak satranç oynamanız gerekli. Bizim düşüncemize göre ne kadar satranç çalışıyorsanız en az iki misli satranç oynamalısınız. Satranç Okulu sitesinin "Satranç Oyna" bölümünde hem bilgisayara karşı hem de canlı satranç oynayabilirsiniz.

Satranç Marketi  ise Satranç Eğitim CD'lerine ulaşabileceğiniz adres. Yine aynı yerden kaliteli satranç takımları  da satın alabilirsiniz.

Diğer satranç programları 3 seviyeli 3 boyutlu satranç  ve Robot Satranç. Robot satranç hem çok geveze hem de ingilizce konuşuyor. Beklediğinizde adeta sizi sözlü taciz ediyor Dayanırım derseniz deneyebilirsiniz.

Bölümün adresi:Satranç Oyna

 
Açarak Saldırı

 

usta_nasil_1_1.jpg 

 
Evans Gambiti

 

Satranç 

 
Kızarmış Ciğer Saldırısı

 

Satranç 

 
İskoç Açılışı

 

Satranç 

 
Satrançta Strateji

 

Satranç 

 
Satranç İndir Satranç Oyna

kasparov_1.jpgSatranç Okulu'nda yenilikler devam ediyor. 13 yıldır yayında olan Türkiye'nin satranç eğitimi adresi SatrancOkulu.com sitesi güncellenen yapısıyla daha da cazip.

Satranç Taktikleri bölümünde şiş, açmaz, çifte tehdit, değirmen, boğmaca matı ve daha pek çok taktiği örneklerle inceleyebileceksiniz. Yine tahta üzerinde online olarak 1-2-3 hamlede matları çözebilir ve değişik taktik soruları sınıflandırılmış şekilde çözebilirsiniz.

Satranç İndir bölümünde bilgisayarınıza yükleyerek oynayabileceğiniz çeşitli seviyelerde programlar mevcut. Dasher programı özellikle tercih edilen.

Satranç Okulu'nda satranç nasıl oynanır  da öğrenebilirsiniz.. Sitedeki değişik seviyedeki dersleri çalışınca oyununuzdaki ciddi gelişmeyi görebileceksiniz. Sitenin bir başka gözde bölümü Video satranç dersleri. FM Selim Gürcan tarafından hazırlanan dersleri aynı zamandaeğitim cd'leri olarak da satın alabilirsiniz. Sitede ayrıca makaleler, hikayeler, şampiyonların hayatları ve e-kitaplar da mevcut. Fischer - Spassky Asrın Satranç Maçı adeta bir macera romanı. Yine Fischer Ruslara Karşı kitabında hem oyun analizlerini hem de sıradışı hikayeleri okuyabileceksiniz.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 8 Toplam: 143
Okul Seti
Satranç CD'leri
Satranç CD'leri
Masum Hamleler
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk